Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Jesteś tu: Strona główna >> Wydarzenia

INDYWIDUALNE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA uzyskane przez Pracowników, Doktorantów i Studentów Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych:

IMIĘ I NAZWISKO RODZAJ NAGRODY ROK OTRZYMANIA
Tomasz Koczorowski III miejsce w "Pharmacy Session" podczas "10th Warsaw International Medical Congress for Young Scientists”, Warszawa, 15-18.05.2014 2014
Michał Nowak (promotor i opiekun - prof. Tomasz Gośliński) Nagroda III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich za pracę magisterską pt. Synteza i charakterystyka fizykochemiczna ftalocyjanin funkcjonalizowanych peryferyjnie grupami adamantylowymi 2014
Dariusz Młynarczyk Nagroda publiczności za prezentację posterową: Dendrimeric tribenzoporphyrazines as promising photosensitizers for photodynamic therapy podczas VIII Konwersatorium Chemii Medycznej, Lublin 2016
Katarzyna Bentkowska (promotor i opiekun - dr Tomasz Koczorowski I miejsce zarówno w sesji farmaceutycznej, jak i finałowej "Golden session" podczas 18th International Congress of Young Medical Scientists", która odbyła się w dniach 14-16 czerwca 2018 r. w CKD UMPza pracę pt. "Synthesis and characterisation of novel kynurenic acid derivatives" 2018

8 kwietnia 2019 r. w Katedrze i Zakładzie Technologii Chemicznej Środków Leczniczych odbyły się pokazy chemiczne w ramach XXII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W tym roku gościliśmy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

16 listopada 2017 r. grupa 20 uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Millenium w Poznaniu wzięła udział w zajęciach pokazowych pt. "Nanotechnologia i biomateriały w świecie medycyny i farmacji". Mieli oni okazję wykonać praktyczne doświadczenia, z wykorzystaniem alginianu sodowego oraz nanocząstek złota. Poznali także podstawową technikę druku 3D oraz wysłuchali ciekawych prelekcji na temat polimerów biodegradowalnych, nanotechnologii oraz spektrofotometrii UV-Vis. Wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania serdecznie dziękujemy.

zdj 1 zdj 2

24 kwietnia 2017 r. Pracownicy i Doktoranci Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych przeprowadzili pokazy chemiczne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach XX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który organizowany był w dniach 23-26.04.2017 na kilku Poznańskich Uczelniach. Nasze pokazy pt. "Szalone cząsteczki w rękach współczesnych alchemików" jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Do zobaczenia za rok !

XX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki Pokazy 1
Pokazy 2 Pokazy 3

Odwiedziło nas: 18806
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaiu. Katedra i Zakład Technologii Chemicznej Środków Leczniczych.